TOPlist

TOPlist

 Víkendové lyžování v Rakousku - Stuhleck

 

Víkendové lyžování v Rakousku a pobyt ve Vranově nad Dyjí

Jestliže plánujete víkend a lyžování v Rakousku , nabízíme Vám spojení lyžování v Alpách s ubytováním a pobytem ve Vranově nad Dyjí - NP Podyjí.

Velmi oblíbené rakouské zimní středisko Stuhleck (Spital am Semmering) je od Vranova nad Dyjí (ležícího na česko-rakouských hranicích) vzdáleno zhruba 200 km (viz trasa).

Pro Váš lyžařský víkend Vám nabízíme v příznivých cenách příjemné ubytování v zařízených studiích a apartmánech Penzionu Relax.

 

Stuhleck- šestisedadlová lanovka.

Vranov nad Dyjí v zimě.

Lyžování v Rakousku + pobyt ve Vranově nad Dyjí lze spojit za dobrých sněhových podmínek i s běžkařením v NP Podyjí, případně s pěší turistikou v okolí Vranova nad Dyjí. Jestliže Vás zajímá geocaching, můžete rovněž na Vranovsku a Znojemsku najít mnoho zajímavých keší - pokladů.

Zájemci mohou též ochutnat některá z kvalitních vín znojemské oblasti, navštívit termální lázně, nakoupit si výhodně módní zboží v Outlet Freeport Hatě, navštívit některou z pamětihodností Znojma nebo si udělat výlet do Vídně.

Další náměty na příjemný zimní víkend najdete v naší nabídce víkendových pobytů.

 

 Stuhleck - Spital am Semmering - lyžařské středisko

 

Lyžařské středisko Stuhleck je pro zájemce o lyžování v Rakousku jednou z nejdostupnějších a českými lyžaři i nejoblíbenějších lokalit. Stuhleck leží 5km za průsmykem Semmeringu nad městečkem Spital am Semmering.

Stuhleck - skioblast a největší lyžařský areál východního Rakouska. Nachází se pod horou Stuhleck (1783 m n.m.). Sjezdovky se nacházejí v nadmořských výškách od 782 m až do 1774m.

Sjezdovky - Stuhleck má celkem 24 km sjezdovek (15 km lehčích a 9 km středně obtížných), z nichž 2 nejdelší sjezdovky měří okolo 4 km. V areálu je rovněž 5 km dlouhá sáňkařská dráha, speciální snowpark pro snowboarding, trať pro snowtubing i sjezdovky pro noční lyžování.

Lanovky a lyžářské vleky - lyžařské středisko Stuhleck disponuje dostatečnou kapacitou lanovek a lyžařských vleků (jedná se celkem o 4 sedačkové lanovky a 6 lyžařských vleků). Čtyřsedačková lanovka Stuhleckbahn je nejdelší sedačkou v Rakousku a trasu 2700 m na ní překonáte za pouhých 9 minut.

Stuhleck má vždy dostatek sněhu.

Stuhleck - lyžařská mapa areálu

Příjezd, cesta, parkování - Stuhleck (GPS 47°36′54.58′N 15°45′31.64′E) leží cca 90 km za Vídní, směrem na Graz. Trasy z českých hranic vedou většinou po rychlostních silnicích a dálnicích (viz např. trasa Vranov nad Dyjí - Stuhleck ), poměrně jednoduchý a rychlý je i průjezd Vídní po dálničním průtahu směrem na Wiener Neustadt. Pro jízdu na dálnicích je třeba rakouská dálniční známka.
Přímo ve Stuhlecku je k dispozici dostatečná kapacita parkovišť přímo u vleků a lanovek. Parkování je zdarma.

Provozní doba - dle sněhových podmínek je lyžařské středisko Stuhleck obvykle v provozu od prosince do začátku dubna.Denní provoz je v čase 8,30 - 16,00 hodin, noční lyžování 18,00 - 21,00 hodin. Doporučujeme prověřit aktuální stav sjezdovek.

Skipas - vstupenky - podrobné ceny - viz. aktuální ceník skipasů. Je rovněž možný on-line nákup skipasů.

Ostatní informace - aktuální počasí, předpověď počasí, sněhové zpravodajství, fotogalerie - Stuhleck, webcam (webové kamery)informace o Rakousku, informace o Vídni.

 

 Stuhleck - Spital am Semmering - fotogalerie

Stuhleck - pohled od dolní stanice lanovky.

Stuhleck - nástupní stanice lanovky

Stuhleck - šestisedačková lanovka

Stuhleck - horní stanice lanovky - Panoramarestaurant W11.

Stuhleck-Panoramarestaurant-2.jpg

Stuhleck začátek sjezdovky.

Stuhleck - značení sjezdovek

Stuhleck - dobré možnosti pro snowboarding.

Stuhleck - Bergstation - nejvyšší stanice lanovky.

Stuhleck - Bergstation - panorama Alp.

Stuhleck - panorama Alp.

Stuhleck - má vždy dostatek sněhu.

 

Užijte si lyžování v Rakousku spolu s pobytem ve Vranově nad Dyjí.

 

Penzion Relax
671 03 Vranov nad Dyjí 243
tel.:  (+420) 607 758 045
e-mail:
relax@vranovnaddyji.cz

Rakousko

Informace o Vídni